theme designer :

x-themes.blogfa.comوب نوشته های مرجن

یک دختر وبلاگ‌نویس ۲۰ ساله مصری در اعتراض به فشار‌های اسلام‌گرایان علیه زنان و سکولارها، تابوشکنی را به مرحله‌ای برد که از حد انتظار تندروهای مصری فراتر بود؛ جلوی دوربین‌اش لخت شد و عکس‌های‌اش را روی وبلاگ‌اش گذاشت. علیاء ماجدة المهدی، دانشجوی دانشگاه آمریکایی قاهره در وبلاگ خود تصاویر عریان خود را منتشر کرده و گفته است که این اعتراض او برای فقدان آزادی بیان در مصر است. او معتقد است که برهنگی می‌تواند «واقعیت عریان» را به نشان دهد.
به گزارش سایت آزادی بیان، علیاء ماجدة المهدی که دانشجوی دانشگاه آمریکایی قاهره است، در وبلاگ خود (یادداشت های یک زن انقلابی) سافتستان دات كام تصاویری عریان از خود در کنار چند نمونه از «هنر عریان» منتشر کرده و گفته است که این اعتراض او برای فقدان آزادی بیان در مصر است. او معتقد است که برهنگی می‌تواند «واقعیت عریان» را به نشان دهد.
به دنبال انتشار عکس و مطلب مورد نظر، مخاطبان این وبلاگ‌نویس به ناگهان ده برابر شد. این دانشجوی معترض می‌نویسد: «قبل از اینکه توهین‌های‌تان را متوجه من کنید و مرا از آزادی بیان محرون، تمام مدل‌های برهنه را که تا سال ۱۹۷۱ در دانشکده هنرها کار کرده‌اند را محاکمه کنید، تمام کتاب‌های «عریانی» را نابود کنید و مجسمه‌های برهنه باستانی را خراب کنید، سپس جلوی آینه لخت شوید و به خودتان نگاه کنید...بدن‌های نفرت‌انگیز‌تان را بسوزانید تا از شر پیچیدگی‌های جنسی‌تان راحت شوید...»
اما این اقدام او با واکنش‌های منفی مردان مصری متعددی روبرو شد که کار این فعال زنان را «فحشا» خوانده‌اند.
این نخستین بار نیست که علیاء ماجدة المهدی کاری «تحریک آمیز» می‌کند. به نوشته سایت «تجارت و قانون» انگلستان، او طرفدار «فیس‌بوک»ی است که خواهان محجبه شدن مردان است.

یکشنبه بیست و نهم آبان ۱۳۹۰ 9:18 |- مرجن -|


ϰ-†нêmê§